Selectedhardware Enteprise Co.,Ltd
Versatile Cleaver Butcher Knife Multi-Purpose
Versatile Cleaver Butcher Knife Multi-Purpose
Product Overviews

| Product details | |
| Product Name | Versatile Cleaver Butcher Knife Multi-Purpose |
| Total Length | 272mm |
| Blade L*W*Thick | 165*62mm |
| Unit Weight | 159g |
| Blade Material | 420 s.s./420J2 s.s.and many other s.s.type |
| Handle Material | Wooden |
| Blade HRC | 53+/-2 hardness |
| Logo Available | Customize logo |
| Unit Package | Double Blister Card |
| Sampling time | 1 day |
| Delivery time | 30 days |
Customization:
*OEM and ODM are welcomed
*Finishing: Mirror polish/ Satin polish
*Logo: Available by laser, silk screen, etching, engraving and burning
*Color: Handle Color can make as customer's pantone no.
*Packing: polybag, shrink bag, blister, white box, color box and so on






- Type:
- Knives
- Model number:
- KW-0010
- Blade material:
- Stainless Steel
- Handle material:
- Wooden
- Feature:
- Eco-Friendly
- Place of origin:
- Guangdong, China
- Brand name:
- Selected
- Usage:
- Kitchen Cutting Foods
- Packing:
- Customized Package
- Logo:
- Customized Logo
- MOQ:
- 2000